kirubakaran's HN Upvotes on
Profile picture
kirubakaran
Loading...

Highlights

It’s a bit like being offered rice at $1 per grain (pay per token) or a tiny bag of rice for $20 (pro) or a truck load for $200. That’s the pricing structure right now.
They made pro have many times more value than paying per token and then they made max again have 25x more tokens than pro on the $200 plan.